SGK UZMANI’NDAN EYT AÇIKLAMASI: ÇÖZÜM TEKTİR

Paylaş - © cebpress.com

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erdursun, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda “mağduriyet çok nettir, çözüm tektir, bu işin kademesi olmaz” dedi.
TBMM’nin yasama yılına başlaması ile birlikte Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bir kez daha kamuoyu gündemine geldi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, EYT konusunda TBMM’nin açılması ile birlikte milletvekillerinin yaptığı açıklamalara tepki göstererek “Milletin yaşadığı sorunları Millete anlatmayın… Millet zaten onsorunları biliyor çünkü yaşıyor, sorunları ve beklentileri çözüm önerileri ile anlatın” dedi.

“EYT konusundaki mağduriyet çok nettir” açıklamasında bulunan Erdursun, “‘Emeklilikte Yaşa Takılanlara kademeli emeklilik’ haberleri işi sulandırmak isteyenlerin söylentileridir. 08/09/1999 öncesi sigortalı olanlar yaşa takılmış ve mağdur olmuş kitledir! Çözüm tektir, bu işin kademesi olmaz” ifadelerini kullandı.

SGK Uzmanı Erdursun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında EYT’lilerin emekliliği için “08/09/1999 tarihine kadar sigortalı olmuş kadınlar 18 yaş baz alınarak 20 yıl, erkekler 25 yıl ve 5000 prim günü ile emeklilik durumunda mağduriyet son bulur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir